Modelka sprzedała “cyfrową miłość”. Nikt do końca nie wie o co chodzi
- Miłość fizyczna, miłość platoniczna i miłość cyfrowa mogą być różne, ale każda z nich jest prawdziwa w taki sam sposób, jak wszystkie nasze myśli i uczucia. A cyfrowe znaczy wieczne. Przecież wszystko, co teraz jest digitalizowane, zostanie z nami do końca świata - fotki, filmy, wspomnienia, wszystko – wyjaśniła Marta Rentel w mediach społecznościowych. - Zawsze chciałam, żeby Polki zapisały się na kartach historii. Już sobie wyobrażam, jakie moje zdjęcie może się pojawić w podręcznikach do historii. Przecież to możliwe, prawda?
Polska influencerka sprzedała “emocjonalne NFT”. Za jej cyfrową miłość ktoś zapłacił 1 mln zł
Martirenti, czyli Marta Rentel, jest gwiazdeczką polskiej sieci z 650 tys. obserwujących na Instagramie i jeszcze większą popularnością na TikToku. Influencerka postanowiła tę popularność spieniężyć, wybierając popularny ostatnio środek - tokeny NFT.
Czym one są? Dowiecie się z naszego wideo, a reszta historii Martirenti znajdzie się pod nim.
Mówiąc w skrócie - NFT to swoiste prawo własności do czegoś. I tym “czymś” może być przedmiot, dzieło sztuki, utwór, ale również… nic. Dosłownie, w formie tokena NFT sprzedano niewidzialną rzeźbę. Czy więc dziwi kogoś sprzedawanie emocji?
Co jednak tak naprawdę dostanie osoba, która wydała milion złotych na “miłość”? W opisie na stronie Marty Rentel czytamy:
Posiadacz jedynego NFT z miłością Marty Rentel będzie miał pełne prawa do jej cyfrowej miłości. Ponadto zostanie zaproszony na kolację jeden na jeden z Martą Rentel w świecie fizycznym. Czy serce podąży za technologią?
W najlepszym wypadku kupujący i Marta Rentel spotkają się i będą mieli okazje poznać się bliżej. Zawsze już kupujący będzie mógł także chwalić się “miłością” do Martirenti, chociaż ta nie musi być odwzajemniona.
Co więcej, cyfrowa wersja miłości ma być stworzona w oparciu o DNA influencerki, a więc zawierać będzie zapewne jakąś wyjątkową sekwencję. Nie będę jednak udawał, że ma to dla mnie większy sens.
Wszystkie produkty konsumenckie będą miały NFT – mówi współzałożyciel Tether Przez BeInCrypto Polska
Wszystkie produkty konsumenckie będą miały NFT – mówi współzałożyciel Tether
William Quigley, współzałożyciel stablecoina Tether, uważa, że niewymienne tokeny (NFT) mogą stać się wszechobecne w ciągu dekady.
Pomimo tego, że są one znane głównie z ich potencjału w sztuce, Quigley wierzy, że NFT będą również wprowadzać wartość do przedmiotów codziennego użytku. Zasadniczo cyfrowe certyfikaty autentyczności oparte na technologii blockchain, NFT mogą również służyć do tego celu dla towarów detalicznych.
Mogą one również służyć jako odpowiedniki na platformach internetowych. Quigley powiedział:
Wszystkie produkty konsumenckie, których nie można zjeść, w ciągu najbliższych 10 lat będą miały cyfrowe odpowiedniki. Będą miały NFT.
Cyfrowe odpowiedniki
Chociaż Quigley spodziewa się tych zmian w ciągu najbliższych kilku lat, niektóre branże już wprowadzają innowacje. Przykładowo, branża modowa uczy się wykorzystywać NFT do uwierzytelniania oraz tworzenia cyfrowych odpowiedników.
Marki modowe LVMH (PA: ), Cartier Richemont i Prada SpA nawiązały współpracę, aby stworzyć Aura Blockchain. Rozwiązanie to daje klientom większą pewność, że ich produkty są autentyczne, zapewniając zaszyfrowany certyfikat gwarancji. Sprawia również, że produkty są bardziej identyfikowalne, ułatwiając odsprzedaż dóbr luksusowych na rynku wtórnym.
Podczas gdy inne duże marki, takie jak Gucci, wciąż zastanawiają się nad tym, jak podejść do kwestii NFT, inne mniejsze marki stosują bardziej eksperymentalne podejście. Na przykład Neuno z Sydney “chce być uniwersalną szafą 3D, którą można podłączyć do wszystkiego”. Kiedy klient kupi sukienkę, może ją “nosić” na różnych platformach.
Inna mniejsza marka, Clothia, oferuje fizyczne “odpowiedniki” zakupionych NFT. Zwycięzcy licytacji otrzymają szyte na miarę, rzeczywiste sukienki odpowiadające zakupionym NFT.
W międzyczasie rozwija się również możliwość wykorzystania tych NFT na płaszczyźnie interaktywnej. Metaverse Star Atlas, świat gier nowej generacji, który działa na Solanie, niedawno wprowadził NFT w rzeczywistości rozszerzonej (AR). Działają one jak cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, umożliwiając jednocześnie wizualizację cyfrowych obiektów w otaczającym środowisku. Może to odpowiadać tym, którzy chcą się pochwalić swoimi cyfrowymi akcesoriami.
BeInCrypto Polska - Wszystkie produkty konsumenckie będą miały NFT – mówi współzałożyciel Tether
Kontynnuj czytanie na BeInCrypto